three points

strip

Nebankovní půjčky

05/07/2015

Zažádat o půjčku není v současné době nic složitého. Moderní doba postupuje mílovými kroky kupředu, a proto je dnes možné zažádat o půjčku z pohodlí vašeho domova prostřednictvím internetu či mobilního telefonu. Dávno odzvonilo dobám, kdy půjčky poskytovaly jen banky.

Kdo by hledal, jistě by našel celou řadu nebankovních společností, které se půjčováním peněz zabývají a díky svým podmínkám, které jsou oproti těm bankovním mnohem přívětivější, nachází oblibu u stále širšího spektra žadatelů. Možná právě díky lehkosti, s jakou můžete půjčku získat, je třeba být na pozoru a věnovat pozornost, pod co se vlastně upisujete.

Jak předejít problémům?

  • Prověřit si poskytovatele půjčky
  • Pročíst si smlouvu a porozumět jí
  • Nepůjčovat si "za každou cenu"
  • Počínající problémy řešit okamžitě

1. Víte, u koho si půjčujete?

Půjčit si peníze není rozhodnutí na jeden týden, ba naopak je to dlouhodobé řešení, se kterým je třeba počítat i na několik měsíců dopředu. Vzhledem k tomu, že si dnes můžete půjčit prakticky kdekoli a u kohokoli, jsou rizika toho, že někomu naletíte, opravdu vysoká. Mějte rozum a snažte se tato rizika co nejvíce minimalizovat! Jak?

Inu třeba tím, že si dobře rozmyslíte, u koho si peníze půjčíte. Vsadíte-li na prověřené společnosti, budete mít alespoň nějakou jistotu, že se neupisujete ďáblu.

2. Přečíst si smlouvu je nutnost!

Důkladné přečtení smlouvy před tím, než ji vůbec podepíšete, je nutnost. Nikdy se nenechte do ničeho tlačit, co nejpozorněji si smlouvu přečtěte a ve chvíli, kdy něčemu nebudete rozumět, nemlčte a rozhodně si vše nechte vysvětlit.

3. Opravdu půjčku potřebujete?

Jakmile vás společnost odmítne, pravděpodobně nejste vhodným žadatelem. V takové chvíli se většina z vás rozhodne upsat se méně známé a mnohdy i ne tak spolehlivé společnosti. Jenže pozor – v takové chvíli si dobře rozmyslete, zda vám peníze za takových podmínek opravdu stojí za to.

4. Problémy se splácením se dají řešit včas!

Jakmile se dostanete do skluzu se splácením, nikdo vám hlavu neutrhne. Každý problém se dá řešit, začnete-li jej řešit včas. Do problému se může dostat každý, ovšem necháte-li to tiše plynout v domnění, že se to přeci nějak vyřeší – tím budete jen sami proti sobě. Navrhněte společnosti, u které máte úvěr, řešení tohoto problému – splátkový kalendář či změnu platebního režimu.