three points

strip

Půjčka bez příjmu - jde to i bez papírování

17/09/2017

Při žádosti o úvěr se asi málokdo chce zabývat zdlouhavými formalitami. Mezi ně patří i dokladování výše pravidelného příjmu, kterému se žadatel nevyhne zejména u bankovních úvěrů. Naskýtá se tak otázka, zda je možné požádat si o půjčku bez příjmu - tedy o úvěr, který se obejde bez zbytečných formalit. Podívejme se na to blíže v tomto článku.

Bankovní půjčky bez papírování

I v bance je dnes možné získat úvěr, který po žadateli nebude vyžadovat potvrzení o výši pravidelné mzdy. Podmínkou zde ovšem bývá, že klient má u dané banky běžný účet, kam mu chodí pravidelná mzda. Banka si jednoduše zkontroluje, kolik peněz a jak pravidelně chodí na tento účet a to jí vlastně nahradí potvrzení o výši mzdy. Česká spořitelna dokonce nabízí takovouto půjčku "bez papírů" s tím, že klient nemusí mít ani účet přímo u ČS, stačí když má své konto u některé z přibližně šesti určených bank.

Nebankovní půjčky bez příjmu

Pokud ovšem někdo hledá půjčku bez dokladování příjmů z toho důvodu, že jeho příjmy jsou nepravidlené (například u podnikatelů) nebo špatně prokazatelné (například řidiči dálkové dopravy - ti mají velkou část příjmů z cestovních náhrad, tzv. "diet"), u banky jsou jeho šance na získání úvěru poměrně malé.

U nebankovních společností tomu je ovšem jinak - některé půjčují peníze i tzv. problémovým klientům, tedy těm, kteří mají nízké příjmy nebo negativní záznamy v registrech dlužníků.

SMS půjčky - rychlé, dostupné, ale drahé

Speciální kategorií jsou pak tzv. SMS půjčky - tedy mikroúvěry, které jsou známé minimem formalit, a vysokou dostupností a bleskovým vyřízením. Pokud tedy někdo potřebuje opůjčit bez příjmu menší částku na krátkou dobu, může se obrátot právě na tento typ finančních produktů.

Je ale nutno brát na zřetel, že nebankovní půjčky a mikropůjčky zvlášť jsou nejen velmi drahé (vysoký úrok, RPSN), ale také velmi rizikové. Než si o takovouto půjčku požádáte, dobře si vše předem promyslete, abyste se následně nedostali do tzv. dluhové spirály.