three points

strip

Nebankovní americká hypotéka

10/11/2015

Pod pojmem americká hypotéka se skrývá neúčelový úvěr. Jinými slovy se jedná o půjčku, kdy získané peníze můžete využít prakticky na cokoli – financování bydlení, nákup automobilu, zařízení bydlení i splátku předchozích závazků – avšak je vázaná zástavou nemovitosti.

Díky tomuto druhu úvěru tak můžete získat poměrně výhodnou půjčku, pro kterou je typická dlouhá doba splatnosti a především nízký úrok.

Rozdíl mezi klasickou a americkou hypotékou

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi klasickou hypotékou a americkou hypotékou? Věřte, že velice jednoduchý: zatímco u klasické hypotéky můžete půjčené peníze využít jen na financování bydlení,kdy veškeré výdaje musíte doložit, u americké hypotéky nejste smlouvou vázaní, na co peníze použijete je tedy jen na vás, jak s nimi naložíte.

I problémoví klienti mohou získat americkou hypotéku

Není žádným tajemstvím, že nebankovní společnosti vychází svým klientům co nejvíce vstříc a díky svým podmínkám se snaží pomoci co nejširšímu spektru žadatelů.

Na finančním trhu se proto vyskytuje i americká hypotéka bez registru i doložení příjmu, o kterou mohou zažádat i problémoví klienti, kteří nemohou doložit příjem, nebo jsou zaznamenaní v registru dlužníků. Ovšem pozor – není to tak růžové, jak se na první pohled zdá! To, že vám nebankovní společnost v tomto ohledu vyjde vstříc, je vykompenzováno vyšší úrokovou sazbou ve srovnání s bankovní hypotékou.

Nebankovní americká hypotéka má svá „ale“

Výhodou nebankovních společností není jen skutečnost, že po vás nevyžadují doložení příjmu či zdlouhavé zkoumání registrů, ale i fakt, že vám peníze poskytnou velice rychle. Jenže i tento typ půjček má svá „ale“, se kterými je třeba počítat, než se pod něco podepíšete. Většinu společností ani tak nezajímá skutečnost, že jste dlužník, nebo že nemáte příjem, jediné, co je pro ně důležité, je cena zastavené nemovitosti.

A pozor – nemusíte být ani vlastníkem! Stačí, když se za vás někdo zaručí svou nemovitostí.