three points

strip

Půjčky od soukromých osob

27/05/2015

Zažádat v dnešní době o půjčku jistě není nic složitého, ovšem nikde není psáno, že každé žádosti musí být automaticky vyhověno. Co se bankovních společností týče, jejich podmínky pro získání finanční pomoci jsou mnohdy skutečně přísné a oním sítem tak projde jen hrstička žadatelů.

U banky musíte doložit stabilní příjem, stejně jako bez jediného škrábnutí projít prověřováním registru dlužníků – což se nepovede každému. Stejně tak i nebankovní společnosti, o kterých je známo, že jsou dostupné pro široké spektrum lidí, bývají v mnohých případech nekompromisní, a i když jste jejich pomoc považovali za samozřejmost, peníze vám jednoduše nepůjčí.

Není se proto čemu divit, že se spousta lidí uchýlí k půjčení peněz od soukromé osoby.

Co je to půjčka od soukromých osob?

Kdo hledá – najde, a proto pokud se budete snažit, jistě i vy narazíte na soukromého investora, který vám v případě zájmu ochotně nabídne své služby – lépe řečeno své soukromé finance. Soukromé osoby se zpravidla nezajímají o skutečnost, zda vaše jméno figuruje či nefiguruje v registru dlužníků, stejně jako je nezajímá, zda máte či nemáte pravidelný příjem.

Zdá se vám to jako pohádka? Možná, ale věřte, že tato půjčka má i své stinné stránky! Soukromá osoba vám bez okolků půjčí své peníze, ovšem moc dobře si ohlídá, že je také dostane zpět. Nejčastěji se proto setkáte s půjčkou na směnku či půjčkou proti zástavě nemovitosti.

Půjčka na směnku

Půjčka na směnku je pojem, o kterém spousta z vás asi slyšela, ale málokoho možná napadlo pídit se po pravém významu tohoto slovního spojení. Jen ti, kteří mají s tímto typem půjček své vlastní zkušenosti, moc dobře vědí, co je směnka zač a co tento typ půjčky obnáší.

Směnka – jinými slovy směnitelný cenný papír – je listina, jejímž podepsáním se vůči věřiteli nesmírně zavazujete – i když si to možná neuvědomujete.

Pokud své závazky nesplatíte v přesně daném termínu, může se věřitel svých peněz ihned domáhat tím nejhorším způsobem – exekucí. Z tohoto důvodu je před podepsáním jakékoli směnky dobré zvážit, zda se vám vyplatí jít do tohoto rizika, či nikoli.