three points

strip

Půjčky pro důchodce

11/08/2015

Spousta lidí zastává názor, že finanční instituce se řídí nejen platební schopností či bonitou, ale především i věkem. Jinými slovy – jakmile člověk dosáhne důchodového věku, ztrácí jakékoli šance uspět s žádostí o peněžitou pomoc u kterékoli finanční společnosti.

A čím je to způsobeno? Především mylným tvrzením, že důchodce již není výdělečně činný, a proto se stává nevhodným kandidátem. Věřte, že v tomto případě je opak pravdou a my vám v dnešním článku rádi vysvětlíme, proč tomu tak je.

Důchodce pobírá od státu důchod, který pro něho představuje stabilní příjem a je díky této finanční podpoře lépe zajištěn, než kterýkoli mladý student. Jak to tedy s těmi půjčkami pro důchodce je – a existují vůbec nějaké?

Může důchodce získat půjčku u banky?

Rozhodně ano! Nutno ale dodat, že je třeba splnit určité podmínky, nejdůležitější pak je především fakt, že jeho jméno nefiguruje v žádném z registru dlužníků.

Jste-li občanem České republiky, máte stálý příjem – v podobě důchodu – a vaše jméno se nenachází v žádném ze seznamů, můžete o půjčku u bankovní společnosti zažádat – a to bez jakýchkoli problémů! Všechny větší banky poskytují úvěry i lidem v tomto věku, proto byste s jeho získáním neměli mít žádné komplikace či problémy.

A jak je to s nebankovními institucemi?

Ačkoli důchodce může za určitých podmínek zažádat o půjčku u bankovní společnosti, přesto jsou stále mnohem oblíbenější ty nebankovní – u nich je přeci jen pořád větší jistota, že uspějete. Jakmile v bance nepochodíte, nebo své štěstí v tomto směru vůbec nebudete pokoušet, věřte, že co se nebankovních společností a půjček týče, máte opravdu z čeho vybírat.

Existuje celá řada menších i větších společností, které vám peníze bez jakýchkoli okolků půjčí, ovšem pozor – samozřejmě, že si svou investici budou chtít dostatečně pojistit. Často vám tak nabídnou půjčku bez doložení příjmu či prozkoumání registru, která se bude pojit s výhodným úrokem, který však bývá pojištěn jinými poplatky.

Když důchodce půjčku získá – na co může použít finance?

Bylo vaší žádosti vyhověno a vás nyní zajímá, jak můžete s finanční pomocí naložit? Pak věřte, že půjčky pro důchodce nemají žádná pravidla, co se týče použití financí. To znamená, že získané peníze můžete použít na cokoli, co se vám zamane – ať už na zaplacení dluhů, složenek, nebo pořízení něčeho milého pro sebe či děti nebo vnoučata.