three points

strip

Půjčky pro nezaměstnané

30/06/2015

Zatímco dříve byly půjčky pro lidi bez zaměstnání nedosažitelnou vidinou, v současné době je všechno jinak a na finančním trhu figuruje celá řada společností, které poskytnou finanční pomoc i lidem bez zaměstnání.

Možná i vy máte za sebou zkušenost, kdy jste žádali o půjčku, ale jelikož jste se řadili do skupinky lidí bez práce, v očích bankovní společnosti jste se okamžitě stali nevhodnými žadateli. V takovém případě jste z banky odešli s prázdnou, většinu s odůvodněním, že jim nemůžete poskytnout dostatečnou záruku a jistotu, že své závazky budete řádně splácet. Jak už bylo řečeno – těmto dobám dávno odzvonilo, a proto i vy dnes můžete půjčku získat.

Půjčka pro nezaměstnané se pojí s riziky – jste ochotni je podstoupit?

Potřebujete půjčit peníze, ale nemůžete prokázat stabilní příjem, protože vůbec žádný nemáte? Pak jistě budete svou pozornost ubírat směrem nebankovních půjček pro nezaměstnané.

Věřte, že jich existuje celá řada, nutno ale počítat se skutečností, že se pojí s celou řadou rizik – a vy s nimi musíte počítat ještě dříve, než se pod nějakou z nich podepíšete.

V první řadě je třeba vybírat mezi společnostmi, které jsou ověřené, případně i doporučené lidmi, kteří s nimi mají zkušenost. Dále si uvědomte, že současná doba je zlá a jsou mezi námi lidé, kteří těží na cizím neštěstí – a u nebankovních půjček se to stává až žalostně často. Proto si dejte pozor na poplatky a sankce, které jsou často skryty v obsáhlých odstavcích.

Rychlé půjčky – bez příjmu a zkoumání registru dlužníků

Mezi nejvyhledávanější typ půjček patří půjčky bez potvrzení příjmů, o které mají zájem nejen nezaměstnaní, ale i maminky na mateřské dovolené či například důchodci, kteří se setkali s odmítnutím u bankovní společnosti. Tyto půjčky se vyznačují rychlým schválením, které trvá jen několik málo minut.

Nehledejte záplatu, hledejte práci!

Ještě než se rozhodnete pro konkrétní půjčku, zkuste se zamyslet nad vaší situací a především nad tím, zda je půjčka opravdu tím jediným možným východiskem, které ve vaší situaci máte. Spousta lidí si bohužel neuvědomuje, jak rychle může spadnout do dluhové pasti, ze které se dokáže dostat skutečně jen málokdo.

Půjčka by pro vás neměla být dlouhodobým řešením, ba naopak by jen měla zmírnit důsledky vaší nezaměstnanosti, kterou nejlépe vyřešíte hledáním nového zaměstnání.